Pinterest

Facebook  Twitter  Google Plus


» O pelíšcích a slavných psech
O pelíšcích a slavných psech

Luxusní pelíšky pro psy Petbed jsme pojmenovali podle slavných psů, kteří se svými životními osudy vepsali do historie, nebo se stali známými pro svoje schopnosti a dovednosti. Seznamte se s jejich příběhy i vy a vyberte si pelíšek, který nese jméno jednoho ze psích hrdinů.

 

Appollo
Appollo byl statný německý ovčák, odmalička cvičený pro roli záchranáře. Jako dospělý pomáhal New Yorským policistům jednotky K-9 rychlého nasazení při hledání osob zapadlých v troskách. Appollo byl odjakživa nadmíru nadaný pes a úkolu záchranáře se zhostil opravdu skvěle. Během své psí kariéry byl mnohokrát vyznamenám. Nejvyššího ocenění se mu však dostalo až po záchranné akci 11. září 2001 v New Yorku a Washingtonu, kdy málem položil život pod hromadou trosek. Naštěstí Appollo ve zdraví vyvázl. Za zásluhy mu byla udělena Dickensova medaile. Appollo dále pomáhal také v Dominikánské republice po škodách způsobených ničivým hurikánem.
Pelíšek pro psy Petbed Appollo

 

Betsy
Kromě toho, že je Betsy krásná černobílá border kolie, jde o nejinteligentnějšího psa na světě. Tato rakouská fenka směle předvedla své schopnosti už jako 10ti týdenní štěně, kdy dokázala rozpoznávat a na povel přinášet nejrůznější předměty. Betsy se stala známou díky časopisu National Geographic. Ten ji podrobil výzkumu, který prokázal míru její inteligence a uvedl ji na titulní stránce jako nejchytřejšího psa na světě. Není divu, když Betsy více než 340 slov, dokáže podle jména rozeznat 15 různých lidí a přinese předmět podle obrázku na fotografii. Betsy je prostě Einstein mezi psy. S trochou štěstí ji můžete potkat ve Vídni po boku svého páníčka, který si stylově přezdívá "Schäfer", což v překladu znamená pastýř.
Pelíšek pro psy Petbed Betsy

 

Chips
Za druhé světové války věnovali někteří majitelé psů své čtyřnohé pomocníky pro služební účely. Jedním z nich byl i Edward J. Wren. Psal se rok 1942 a kříženec německého ovčáka, kolie a huskyho jménem Chips opustil svou rodinu, aby se ve výukovém táboře ve Virginii naučil všemu, co by měl pořádný vojenský pes umět. Chips sloužil v severní Africe, v Itálii, Francii a Německu a vždy oddaně chránil svou posádku. Nejodvážnější čin však vykonal na Siciíli, kdy byl se svým psovodem přiřazen ke kulometnému týmu. V nestřeženém okamžiku se Chips odtrhl od svého pána a skočil přímo do hnízda čtyř italských ostřelovačů, kteří byli nuceni vzdát se americkým vojákům. Chips se do dějin vepsal jako válečný pes, který díky svému odhodlání a statečnosti získal nejvíce psích vyznamenání, například řád Stříbrného kříže nebo Purpurové srdce. Už jako válečný veterán se v prosinci 1945 šťastně shledal se svou původní rodinou, u které věrně zůstal až do smrti.
Pelíšek pro psy Petbed Chips

 

Hachiko
Akita inu jménem Hachiko zcela oddaně a bezmezně miloval svého pána, profesora na Císařské univerzitě v Tokiu. Každé ráno s ním chodil až k vlaku a večer opět čekal na zastávce, aby svého páníčka uvítal a doprovodil domů. 21. května 1925 ale Hachiko čekal marně. Tentokrát z vlaku páníček nevystoupil. Toho dne totiž profesor náhle zemřel na infarkt. Hachika se ujali příbuzní, ale stále utíkal zpátky do svého původního domu. Ani v péči profesorova zahradníka, který psa znal od štěněte, Hachiko na svého pána nezapomněl. S železnou pravidelností každý večer vybíhal na vlakovou zastávku v naději, že se jeho páníček vrátí. Lidé si začali čekajícího Hachika všímat, psalo se o něm dokonce v novinách.  Hachiko svého pána u vlaku vyhlížel celých 10 let, až se s ním nakonec přece jen shledal 8. března 1935, kdy zemřel. Hachiko se stal symbolem ryzí psí lásky a věrnosti, jakou je schopen nejlepší přítel člověka cítit ke svému pánovi.

Pelíšek pro psy Petbed Hachiko

 

Milo
Jistě si vzpomínáte hlavního psího hrdinu z filmu Maska. Jack russel teriér jménem Milo předvedl po boku Jima Carreyho neuvěřitelné kousky.  Pohotově aportoval letící předměty i kouzelnou masku, páníčka dokázal včas varovat před nebezpečím a nenápadně odcizil spícímu hlídači klíč od cely, aby páníčkovi pomohl na svobodu. Tento mrštný psík byl nepostradatelnou součástí filmového příběhu. Není divu, když v závěru s maskou na čumáčku pomohl spravedlnosti doslova zatočit se zločinem v kůži bláznivě zeleného pitbulla. Psí postava jménem Milo vstoupila do filmové historie a bude nás bavit pokaždé, když si na některou z napínavých scén filmu Maska vzpomeneme.
Pelíšek pro psy Petbed Milo

 

Susan
Královna Alžběta II. dostala ke svým 18. narozeninám malou chlupatou kuličku se čtyřma nohama a dvěma ušima. Jmenovala se Susan a byla to fenka pembroke corgi. Psí slečna si rychle získala srdce své královské paničky a doprovázela ji skoro všude. Dokonce i na svatbu s vévodou z Edinburghu, kdy se fenka schovala pod koberec v kočáře. Královnu doprovázela i na líbánkách v Hampshire. Susan se stala zakladatelkou rodu královských pembroke corgi psů, kteří dnes už neodmyslitelně patří k červeným kobercům Buckinghamského paláce. Když Susan v roce 1959 zemřela, sama královna jí navrhla pomník, který majestátně připomíná Susaninu památku na královském panství  Sandringham House v Norfolku.
Pelíšek pro psy Petbed Susan